Ta gra gwarantuje niebezpieczną wyprawę przez ocean

Podróż parowcem przez Atlantyk może okazać się niebezpiecznym i przerażającym doświadczeniem. Jeśli ktoś jest odważny i uda mu się zebrać ekipę śmiałków chętnych na wspólną wyprawę to dobrze. Trzeba mieć się tylko na baczności, ponieważ Odmęty grozy ze strony www.taniaksiazka.pl sprawią, że żadnemu ze współtowarzyszy nie można zaufać.

Koszmar nadciąga z głębin oceanu

Zaczyna się za to walka o przetrwanie. Nie podejmując jej, koniec jest przesądzony. Dlatego za wszelką cenę nie można do tego dopuścić. Tyle że zadanie nie jest łatwe. Zaczynają pojawiać się przerażające istoty chcące zatopić statek. Do tego ktoś na pokładzie jest sabotażystą. Tylko kto? Tego nie da się tak łatwo odgadnąć. Dochodzi do tego jeszcze sam żywioł, jakim jest woda. Czy w takich okolicznościach jest jakakolwiek szansa na przetrwanie? Niezależnie od okoliczności trzeba zrobić wszystko, żeby wyjść z tego cało. Należy jeszcze ochronić zasoby, ponieważ sukces również od tego zależy.

Wydawać się może, że powyżej znajduje się opis książki. Tyle że jest to gra! Tego wszystkiego doświadcza się właśnie podczas rozgrywki. Jest ona tak emocjonująca, że można dosłownie poczuć się jak na zapomnianym przez świat parowcu gdzieś na wodach oceanu. Wspomnę jeszcze, że podczas grania odczuwalny jest klimat rodem z powieści H.P. Lovecrafta. Zresztą “Odmęty grozy” zostały zainspirowane przez twórczość pisarza. Miałem już okazję kilkukrotnie uczestniczyć w tej wyprawie statkiem. Każda kolejna przygoda przynosiła tyle samo emocji i wrażeń wszystkim osobom biorącym udział w rozgrywce. Jest to coś naprawdę niesamowitego.

Rewelacyjna gra dla miłośników dobrych planszówek i horrorów


Jako gracz mogę stwierdzić, że moje oczekiwania zostały spełnione i zaspokojone. Świetny klimat i wyczuwalne wpływy twórczości H.P. Lovecrafta to jedno. Uznanie należy się też pomysłodawcom gry wydanej u nas przez Rebel za mechanikę. Wynikało z opisu, że została użyta w niej ta, która znana jest z innej kultowej planszówki – “Battlestar Galactica”. Dodano do niej też nowe elementy, które doskonale sprawdziły się w praktyce. Jako całość grę uznaję za rewelacyjną. Jeśli lubicie takie klimaty, to koniecznie musicie w nią zagrać.