Gra dla osób, które się nie boją

Czytanie jest fajne, ale nie zapominajmy o takich rozrywkach, jak gry planszowe. To nie prawda, że gry przeznaczone są tylko dla małych dzieci. Również dorośli mogą zaoferować sobie samodzielnie taką rozrywkę. W szczególności, że coraz więcej planszówek dedykowanych jest właśnie dla dorosłych. Każdy miłośnik znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jedną z takich gier są “Odmęty grozy“. Mroczna, ale bardzo ciekawa propozycja, która spodoba się wielu osobom.

Komu można zaufać?

Jest to gra, która na pewno zaangażuje wszystkich uczestników do tego, aby pokazać na co ich naprawdę stać. Chyba nie ma takiej osoby, która nie chciałby się dowiedzieć, kto tak naprawdę jest sabotażystą. Bo w tej grze nikomu nie można ufać. Trzeba patrzeć tylko na siebie, bo kolega/koleżanka, którzy siedzą z boku, mogą nam źle życzyć.

Parowiec Atlantica to piękny statek, który właśnie próbuje przedostać się do Bostonu. Rejs jest w miarę spokojny. Tylko, że ludzie spoglądają z niepewnością wstecz, ponieważ za statkiem czai się mroczny cień. Czyżby zagrażał on całemu rejsowi?

Okazuje się, że to właśnie tam czają się potwory, które będą chciały zatopić statek! Czy ich misja się powiedzie? Czy ludzie mają szansę na to, aby cało dotrzeć na ląd? Niebezpieczne istoty z otchłani mają na swoich sługach hybrydy, które są w stanie zamienić się w człowieka. Teraz nie wiadomo kto jest tak naprawdę dobrą osobą, a kto zło. W każdej rozgrywce przynajmniej jeden z graczy staje się taką hybrydą. Kto nim tak naprawdę będzie?

Oto zadanie dla pozostałej grupy. Trzeba odkryć, kto sabotuje to, co dzieje się na statku. Kolejnym zadaniem jest umiejętne zarządzanie zasobami znajdującymi się na statku. To właśnie m.in. klucz do tego, aby odnieść sukces.

Gra wydaje się skomplikowana, ale tak nie jest. Wystarczy tylko wczytać się w instrukcję, aby wiedzieć, co dokładnie należy zrobić. Już na etapie przedsprzedaży “Odmęty grozy” cieszą się wielką popularnością. Warto się przekonać, jak będzie naprawdę.